skip to Main Content
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl
System Dla Oszczędnych – VEKA Softline 82 MD

System dla oszczędnych – VEKA Softline 82 MD

Okna z profilami VEKA Softline 82 zapewniają efektywność energetyczną na najwyższym poziomie. W profilach zastosowano wielokomorową konstrukcję najwyższej klasy profili okiennych. Dzięki wyposażeniu profilu ramy w 7 komór oraz 6 komór w profilu skrzydła mamy możliwość osiągnięcia niezwykle niskiego współczynnika przenikania ciepła.

Stosując szybę o współczynniku przenikania ciepła o wartości Ug=0,5 W/(m²K), całe okno będzie miało współczynnik ciepła wynoszący Uw=0,79 W/( m²K).

Współczynnik przenikania ciepła – co on oznacza?

Współczynnik Uw („w” od języka angielskiego „window”) podaje ilość ciepła, kóra przepływa przez 1m2 okna, przy stałej różnicy temperatur między wnętrzem budynku, a otoczeniem wynoszącej 1K (stąd jednostka W/(m²·K).) Im niższa wartość współczynnika Uw tym cieplejsze jest okno. Jeśli współczynnik Uw nie przekracza 1 W/(m²·K), to świadczy o dobrej klasie okna, które z pewności dobrze sprawdzi się w domu energooszczędnym jak i pasywnym.

Profile okienne VEKA Softline 82 o grubości 82 mm w standardzie wyposażone są w trzy trwałe uszczelki (mamy możliwość zamówienia dodatkowej uszczelki środkowej (MD), co wydatnie obiża zużycie energii i pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.) Przy zastosowaniu dodatkowej uszczelki znacznie poprawia się izolacyjność akustyczną okna. Profile VEKA Softline 82 można zastosować również przy produkcji drzwi tarasowych oraz wejściowych.

?
folder-domix-okna

KATALOG: DOMIX-P [PL]

KATALOG: DOMIX-P [DE]

KATALOG: POCHWYTY [PL]

Back To Top