+48 77 4404 213 info@domix-p.pl
56

Ochrona antywłamaniowa Twoich okien – zwiększ ją do maksimum

Zdaniem statystyk policyjnych do włamań najczęściej dochodzi w domach jednorodzinnych i mieszkaniach na parterze. Istnieją jednak możliwości na zwiększenie swojego bezpieczeństwa i bliskich w domu. Jedną z podstawowych metod jest skuteczne zabezpieczenie okien i drzwi przed ewentualnym włamaniem. Dlaczego warto zabezpieczyć się przed włamaniem i jak to zrobić?

Okna, które chronią

Wybierając okna decydujemy się na modele 2 i 3 szybowe o grubości 30-50mm, z szybą powlekaną kilkoma wartswami folii PVB lub żywicą. Takie okno w przypadku rozbicia szyby nie kruszy się, tylko pęka pozostając na swoim miejscu.

Włamywacze oprócz rozbijania szyb często próbują uszkodzić konstrukcję okna, dlatego ją też warto zabezpieczyć przed ewentualnym ryzykiem włamania. Skutecznym dodatkowym zabezpieczeniem są stalowe wzmocnienia i klamka zamykana na klucz, która najskuteczniej uniemożliwia wejście złodziejowi do środka. Dodatkowym dobrym zabezpieczeniem przed włamaniem są rolety zewnętrzne, które skutecznie chronią przed światłem i nieproszonymi gośćmi.

W tym artykule musimy wspomnieć również o alarmie, którego czujniki montujemy przy wszystkich oknach i drzwiach. Tak zabezpieczony dom z pewnością skutecznie utrudni włamywaczowi wtargnięcie do środka.

 

?
folder-domix-okna

KATALOG: DOMIX-P [PL]

KATALOG: DOMIX-P [DE]

KATALOG: POCHWYTY [PL]