skip to Main Content
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl
Okna Stałe – Rodzaje I Funkcje

Okna stałe – rodzaje i funkcje

Rodzaje i funkcje

Okno stałe to rodzaj okna nie otwieralnego, które najczęściej swoje zastosowanie znajduje jako część okna balkonowego, stosowanego na niskich piętrach (gdzie bez problemu umyjemy okno bez potrzeby otwierania go). Powszechnie stosuje się dwa rodzaje okien stałych – szklone bezpośrednio w ramie i szklone w skrzydle (tak jak otwierane okno tylko bez okuć).
Okna stałe swoją popularność zawdzięczają dzięki atrakcyjnej cenie, która często jest nawet o 40% korzystniejsza w stosunku do okien otwieralnych. Dodatkową zaletą tego rodzaju okien jest duża powierzchnia szyby, czyli więcej światła w pomieszczeniu.

Stałe okna szklone w skrzydle

Jeśli chcemy zamontować okno stałe przy oknie otwieranym to jedyną dobrą opcją będzie okno szklone w skrzydle bez okuć. Okna szklone w ramie ma zdecydowanie węższą ościeżnicę, przez co po zamontowaniu przy oknie zwykłym, różnica położenia szyb  w obu oknach wyglądałaby nieatrakcyjnie. Warto pamiętać, że okna szklone w skrzydle zawsze są droższe od tych, które szklone są w ramie, dlatego warto dobrze przemyśleć wybór montowanych okien.

Okna stałe szklone w ramie

W domach gdzie odpowiednio funkcjonuję wentylacja, okna stałe szklone w ramie mogą być montowane w każdym pomieszczeniu. Jeżeli jednak chodzi o domy jednorodzinne, które są wyposażone w wentylację grawitacyjną, okna stałe mogą stanowić jedynie połowę zastosowanych przeszkleń w domu, których powierzchnia musi być nie mniejsza niż 1/8 powierzchni całej podłogi.

 

?
folder-domix-okna

KATALOG: DOMIX-P [PL]

KATALOG: DOMIX-P [DE]

KATALOG: POCHWYTY [PL]

Back To Top