skip to Main Content
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl
Jesienne Pogotowie Techniczne- Czyli Przegląd Okien.

Jesienne pogotowie techniczne- czyli przegląd okien.

Coraz chłodniejsze temperatury, silniejsze podmuchy wiatru, nie przyjemne zimne poranki to oznaki nadchodzącej zimy. Jesień to odpowiedni moment na przegląd technicznego stanu naszych okien przed zimą, które odwdzięczą się przytulnym, ciepłym domem i niższymi rachunkami za ogrzewanie podczas zimy.

Jesienny przegląd garderoby po lecie, wymiana opon czy sprawdzanie sprawności instalacji grzewczej, to cyklicznie powtarzane czynności, o których nie trzeba nikomu przypominać. Jednak większość z nas zapomina o równie ważnym przeglądzie stolarki okiennej, a to własnie jej stan odpowiada za ciepłą i przytulną atmosferę w domu podczas sezonu zimowego.

 Krok pierwszy – mycie

Przed zimowy serwis okien powinniśmy zacząć od ich dokładnego mycia. Ten zabieg powinien być wykonany w pierwszej kolejności, dzięki niemu będziemy w stanie dostrzec ewentualne powstałe pęknięcia, rysy i inne niedoskonałości skryte pod warstwą zabrudzeń.

Pamiętajmy by do każdej z czynności wykonywanej przy naszych oknach podchodzić z głową i według zaleceń producenta. Np: nieodpowiednie mycie okien wykonanych z aluminium może doprowadzić do postania przebarwień i wad ich powłoki.

Do czyszczenia okien zabrania się używania silnie żrących detergentów oraz takich o silnie kwaśnym odczynie (mogą przyczynić się do powstania uszkodzeń na powłoce ramy). Do mycia stolarki okiennej zaleca się stosowanie letniej wody (jej temperatura nie powinna przekraczać 25°C) z dodatkiem niewielkiej ilości detergentu o neutralnym odczynie lub lekko alkaicznym, irchowej ściereczki, która z pewnością nie porysuje powierzchni szyby i ramy. Jeśli na naszych oknach występują trwalsze zabrudzenia, to w celu ich użycia możemy zastosować ropopochodne rozpuszczalniki.

Pamiętajmy, by nie narażać profilu na zbyt długi, bezpośredni kontakt z detergentem, może to doprowadzić do zblaknięcia kolory okna i zmatowieniem ramy. Zaleca się by po każdym myciu aluminiowych okien opłukać je zimną wodą. Jeśli po osuszeniu okna okaże się, że wymaga ono powtórnego czyszczenia, najlepiej jest to zrobić po upływie 24 godzin.

Regulacja okuć

Kiedy nasze okna są już czyste, następnym krokiem w celu konserwacji jest sprawdzenie okuć oraz powstałych wypaczeń wokół ramy. Wyregulowanie okuć pozwoli na komfortowe użytkowanie okien oraz decyduje o ich szczelności i komforcie termicznym. Mocno zużyte elementy należy wymienić, a pozostałe wyregulować i zabezpieczyć odpowiednim preparatem.

 

?
folder-domix-okna

KATALOG: DOMIX-P [PL]

KATALOG: DOMIX-P [DE]

KATALOG: POCHWYTY [PL]

Back To Top