skip to Main Content
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl
Jak Porównywać Okna Różnych Producentów?

Jak porównywać okna różnych producentów?

Zakup okien to jeden  z ważniejszych wydatków podczas budowy lub remontu domu. W dzisiejszym artykule wskażemy Państwu jak porównywać oferty różnych producentów stolarki okiennej.

Profile okienne i liczba komór wewnętrznych

Profile są jednym z najważniejszych elementów stolarki. Przeważnie występują o głębokości od 70 do 90 mm. Parametr ten wskazuje nam ilość komór we wnętrzu, co przekłada się na ważną dla nas izolacyjność cieplną okna.Pamiętajmy, aby przy porównywaniu okien różnych firm, zawsze brać pod uwagę okna o tych samych parametrach, czyli o tej samej głębokości profili i z takimi samymi pakietami szybowymi.

Należy też zwracać uwagę na czasami praktykowane przez producentów sztuczne zwiększanie liczby komór, a dzieje się tak w przypadku kiedy w wąskim profilu stosuje się zbyt dużą liczbę komór. W takim przypadku nie powoduje to poprawy izolacyjności cieplnej.

Szyby zespolone czy laminowane?

Dwoma najpopularniejszymi technologiami szybowymi są szyby zespolone, w których z reguły występuje dwie lub trzy tafle szklane, a przestrzenie między nimi wypełnione są gazem.

Drugi rodzaj to szyby laminowane, których technologia polega na stałym złączeniu dwóch warstw tafli szklanych warstwami folii PVB. Takie okna są zdecydowanie bardziej odporne na zbicie, ponieważ mają dużo większą wytrzymałość (tworzą jedną grubą warstwę szkła).

Współczynnik przenikania ciepła „U”

Współczynnik przenikania ciepła U związany jest z izolacyjnością cieplną całego okna. Jest to parametr najczęściej podawany przez producentów w rozmowach z potencjalnymi klientami.

Należy jednak zawsze porównywać wyłącznie współczynniki U obliczane dla całego okna. Niektórzy producenci chwalą się bardzo dobrymi współczynnikami składowymi – tylko dla pakietu szybowego lub tylko dla ramy okiennej.

Najczęściej współczynnik podawany dla całego okna powinien posiadać oznaczenie Uw („w” od angielskiego słowa window, czyli okno). Jeśli w materiałach informacyjnych widnieje tylko „U” to powinniśmy poprosić sprzedawcę o doprecyzowanie, jakiego elementu okna dotyczy parametr i poprosić o podanie współczynnika dla całego okna.

 

?
folder-domix-okna

KATALOG: DOMIX-P [PL]

KATALOG: DOMIX-P [DE]

KATALOG: POCHWYTY [PL]

Back To Top