skip to Main Content
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl
Czy Można Naprawić Pękniętą Szybę W Oknie?

Czy można naprawić pękniętą szybę w oknie?

Przystępując do jesiennych porządków i mycia okien, zdarza się że zauważymy rysę lub pęknięcie na szybie. W starych typach okien uszkodzenie szyby nie było niczym dziwnym, ponieważ wymiana takiej szyby nie była czymś skomplikowanym i nie wymagała pomocy specjalisty. Wystarczyło udać się do szklarza i wstawić na miejsce nową szybę i zakitować krawędzie. Biorąc pod uwagę nowoczesne typy okien, pęknięcia szyb zdarzają się o wiele rzadziej, jednak ich naprawa jest o wiele bardziej skomplikowana.

Co da się zrobić jeśli nasza szyba została uszkodzona?

Musimy wiedzieć, że każde nawet najmniejsze uszkodzenie szyby kwalifikuje ją do wymiany. Nawet najdrobniejsza rysa lub odprysk może doprowadzić do osłabienia struktury tafli szkła i ostatecznie jej pęknięcia. Takie uszkodzenia powstają najczęściej w przypadku kiedy mały kamyczek z dużą siłą uderzy w okno (do czego dochodzi często w przypadku mieszkań na parterze).

Do częstych uszkodzeń szyb dochodzi również podczas mycia okien silnymi detergentami. Również uszkodzenia spowodowane nieodpowiednim użytkowaniem, po dłuższym czasie mogą doprowadzić do osłabienia struktury szkła i pęknięcia szyby.

Z drobnymi rysami i uszkodzeniami jesteśmy wstanie poradzić sobie sami w domu za pomocą zestawu, którego używa się do napraw szyb samochodowych. Za pomocą takiego zestawu możemy osiągnąć całkiem niezły efekt, a koszt wykonania takiego zabiegu jest minimalny.

W przypadku nowoczesnych szyb zespolonych do pęknięć dochodzi najczęściej w wyniku uszkodzeń mechanicznych. Uszkodzenia często powodowane są również w wyniku działań termicznych i chemicznych, nie właściwie osadzonego okna lub nawet niestabilnej konstrukcji budynku. Zdarza się również , że dochodzi do samoistnych, spontanicznych pęknięć,  spowodowanych obecnością siarczku niklu (NiS) w szkle, które dostało się do niego podczas produkcji. Cząsteczki NiS to substancja, która pod wpływem temperatury „puchnie” w wyniku czego powoduje spontaniczne pęknięcia.

Wymiana szyby w oknie – polecamy tylko autoryzowany serwis

Wymiana gwarancyjna szyby przysługuje Ci jeśli do uszkodzenia doszło na skutek spontanicznego pęknięcia lub wynikło ono z niewłaściwego osadzenia okna. UWAGA: Przestrzegamy przed samodzielną wymianą szyby na własną rękę. W takiej sytuacji najlepiej zgłosić potrzebę naprawy do zaufanego serwisu, a odpowiednio wyszkoleni specjaliści dokonają stosownej naprawy. Należy pamiętać, aby serwisować okna w miejscu, w którym je zakupiliśmy, nie ryzykujemy wtedy utratą gwarancji.

?
folder-domix-okna

KATALOG: DOMIX-P [PL]

KATALOG: DOMIX-P [DE]

KATALOG: POCHWYTY [PL]

Back To Top