skip to Main Content
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl
Czy Brama Garażowa Powinna Być Ciepła?

Czy brama garażowa powinna być ciepła?

Budując dom często zapominamy o sprawdzeniu właściwości termoizolacyjnych bramy garażowej. Skupiamy się na ocieplaniu budynku grubymi warstwami izolacji, podczas gdy brama garażowa niskiej klasy, może stworzyć nam potężne źródło ucieczki ciepła. Kiedy brama garażowa powinna być ciepła i na co zwrócić uwagę przed jej kupnem?

Ciepły garaż – konieczna izolacja najwyższej klasy

Jeśli garaż sąsiaduje z bryłą budynku mieszkalnego i graniczy z ogrzewanymi pomieszczeniami lub sam jest ogrzewany, brama budynku powinna być ciepła. Obowiązkowo powinnyśmy zadbać o jego jak najlepszą termoizolację, by nie narażać się na zwiększone koszty ogrzewania zimą. Pamiętajmy jednak, że brama garażowa jest największym źródłem ucieczki ciepła, dlatego warto wybrać bramę jak najlepszej klasy.

Garaż wolno stojący – nie musi być ciepły

W przypadku garażu wolno stojącego nie musimy dbać o energooszczędność bramy. Niska temperatura panująca w środku garażu nie narazi nas w żaden sposób na zwiększone koszty ogrzewania, oraz nie wpłynie na dom, a nasze auto i tak będzie miało zapewnione lepsze warunki niż podczas postoju na powietrzu.

?
folder-domix-okna

KATALOG: DOMIX-P [PL]

KATALOG: DOMIX-P [DE]

KATALOG: POCHWYTY [PL]

Back To Top