skip to Main Content
+48 77 4404 213 info@domix-p.pl
Co To Jest Ciepła Ramka?

Co to jest ciepła ramka?

Co to jest ciepła ramka? Co to jest ciepła ramka?

Mamy coś dla osób, które uwielbiają ciepło i chcieliby zatrzymać je w swoim wnętrzu jak najdłużej. Ciepła ramka, która jest stosowana między zespoleniem szyb dla dodatkowej izolacji cieplnej przynosi szereg zalet do naszego domu. Dzięki zwiększonej termoizolacji, ciepło w mniejszym stopniu ucieka na zewnątrz, a przy okazji nie jesteśmy narażeni na zwiększone koszty ogrzewania.

Jedną z ważniejszych zalet stosowania ciepłej ramki możemy poznać podczas sezonu grzewczego, poniżej opiszemy tę sytuację:

Ciepła ramka to element konstrukcyjny okna, będący spoiną łączącą brzegi okna. W przypadku większości standardowych okien mamy do czynienia z ramką wykonaną z aluminium. Niestety ramki wykonane z metalu mają tendencję do tworzenia tzw. „mostów termicznych”.

Mostki termiczne

Przez częste narażanie szyby na niskie temperatury, przestrzeń pomiędzy nimi została wypełniona argonem, który stanowi bufor trzymający ciepło wewnątrz. Wynika z tego, że  jedynym punktem stycznym, przewodzącym ciepło między obiema szybami jest tylko zwykła ramka.

W przypadku ciepłej ramki dużo lepiej sprawdza się tworzywo sztuczne lub inny materiał będący dobrym izolatorem, który jednocześnie nie przewodzi ciepła. Dlatego w większości nowoczesnych okien, w pakietach szybowych nie występują żadne słabe punkty, czyli tzw. mostki cieplne, które obniżają parametry techniczne okna. Przed zakupem nowych okien, spytaj sprzedawcy o możliwość zastosowania takiego rozwiązania. Dodatkowo nie kosztuje wiele, a gwarantuje wiele korzyści.

Ciepła ramka zapobiega skraplaniu się pary wodnej między szybami

?
folder-domix-okna

KATALOG: DOMIX-P [PL]

KATALOG: DOMIX-P [DE]

KATALOG: POCHWYTY [PL]

Back To Top